אודות המרכז

החזון שלנו:

 

 

 

ביסודו של המרכז לרפואת ריאות בתל אביב עומדים שני עקרונות מהותיים: המטופל כאדם ומצוינות רפואית.

המטופל כאדם:

כל מטופל ללא קשר לסוג מחלתו או חומרתה בראש ובראשונה הוא אדם, עם אמונות, חששות, פחדים ודעות. אנו במרכז לרפואת ריאות בתל אביב נותנים ערך עליון לאדם, לכבוד הניתן לו ולאמונותיו, להסבר המפורט אודות מצבו ותהליכי הבירור והטיפול הצפויים לו, למעקב הצמוד ומתן מענה בתהליך הטיפולי. ההקשבה למטופל ומענה לשאלותיו הן אבן בסיס של המפגש עם הצוות הרפואי במרכז. בנוסף, התהליך הטיפולי בא מתוך אמפתיה ורצון לעזור, תוך הבנת הצרכים של המטופל והתחשבות ברצונו ובאמונותיו. במרכז שלנו המטופל שותף בתהליך ההחלטות הרפואיות תוך קבלת כל הידע הרפואי העדכני ביותר על יתרונותיו וחסרונותיו.

מצוינות רפואית:

ערכו של הקשר מטפל-מטופל גבוה, אך מתחזק רק כאשר הוא משלב בתוכו מצוינות רפואית. אנו במרכז לרפואת ריאות בתל אביב לא מתפשרים על איכות הרפואה. הצוות הרפואי מחויב להתעדכן בספרות הרפואית, בכנסים לאומיים ובינלאומיים ובביצוע מחקר. מקרים מורכבים מועלים לישיבות צוות רב מערכתיות בבתי חולים על מנת להגיע לבירור ולטיפול האופטימלי. הדרכת סטודנטים ומתמחים היא עמוד תווך של המרכז, כחלק מחשיבה אקדמית ואמונה כי ידע יש להעביר לדור הבא. המרכז מתחייב לתת מענה איכותי, מתקדם ומצוין למטופליו ודוגל בחינוך לבריאות, רפואה מונעת ובגילוי מוקדם.

השירות של המרכז:

 

הייחוד של השירות במרכז הוא ההסתכלות הכוללנית על המטופל. שירותי המרכז משתלבים זה בזה במטרה להעניק את הטיפול המתאים ביותר למטופל ולהביא להחלמתו.

השירותים שלנו:

1. ביצוע תפקודי ריאות (ספיר ומטריה).

2. פגישה ובדיקה של רופא ריאות.

3. קבלת דעה שנייה "Second Opinion" של רופא ריאות.

4. קבלת המלצות להמשך טיפול- טיפול תרופתי, שימוש בחמצן, הפניה לבדיקות נוספות, סדנת גמילה מעישון, מכשיר אירוביקה ופיזיותרפיה נשימתית, הדרכת משאפים.

5. מפגשי שיקום נשימתי המועברים ע"י פיזיותרפיסטית מוסמכת- תכנית מובנית המיועדת לאנשים החיים עם מחלה ריאתית כרונית, וסובלים משיעול, ליחה, קוצר נשימה ויכולת ירודה לבצע פעילויות מאומצות או יומיומיות.

6. מענה טלפוני ובמייל למעקב ולשאלות המטופלים.